Društvo upokojencev Bled je bilo ustanovljeno leta 1950. Prvih 25 let je delovalo v okviru Zveze društev upokojencev Radovljica, leta 1975 pa se je osamosvojilo in čez nekaj časa dobilo svoje prostore v hiši na Ljubljanski cesti 15, kjer je še danes.

Občina Bled je namreč za društvo odkupila staro »Olipovo« vilo, ki pa je bila v zelo slabem stanju, tako da je takratno vodstvo društva moralo poskrbeti za prenovo (očistiti in urediti notranje prostore, urediti izolacijo, napeljati centralno kurjavo itn.), in to z mnogimi prostovoljnimi urami svojih članov in članic. Pred nekaj leti (2018) je bil obnovljen pritlični del stavbe, ko je prenehal delovati bife, 2022 pa še manjše stanovanje v prvem nadstropju.

Uredili so tudi dvorišče, zasadili nova drevesa, 30-metrski sivi zid pa prebarvali in potem še poslikali ob pomoči Medgeneracijskega centra Vezenine Bled. Poslikava zidu je bil poseben medgeneracijski projekt, ki je nastal s sodelovanjem članic Slikarskega društva Atelje Bled pod vodstvom Zore Završnik Črnologar ter učencev in učenk Osnovne šole dr. Josipa Plemlja Bled pod vodstvom Sergeje Ažman Lapajne. Umetniški del projekta je vodila akademska slikarka Lučka Šparovec. Odprtje SLIKARSKE INTERVENCIJE V PROSTOR z naslovom Blejski motivi je bilo 3. oktobra 2022.

Danes društvo šteje okrog 600 članov, ki se lahko vključujejo v različne sekcije (izobraževalne, kulturne, športne, turistične, kot prostovoljci pa tudi v program Starejši za starejše …).

Društvo je od leta 2014 pobrateno z Društvom upokojencev Gaj – Pragersko, s katerim vsako leto pripravi skupno druženje s kulturnim in športnim programom, in to izmenično, eno leto na Bledu, drugo na Pragerskem.

URADNI NAZIV

Društvo upokojencev Bled
Ljubljanska cesta 15, 4260 Bled

Davčna številka: 649 42 473